Masaż szczotką na sucho – metoda na ujędrnienie ciała

Masaż szczotką na sucho – metoda na ujędrnienie ciała

Dobrym nawykiem, pomagającym zadbać o naszą skórę, jest szczotkowanie ciała na sucho. Może to brzmieć groźnie, ale spokojnie, nie ma w tym nic strasznego, a efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Od czego zacząć, jaką szczotkę wybrać, jakich efektów się spodziewać i na co zwrócić szczególną uwagę – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Jakie efekty przynosi szczotkowanie na sucho?

Jest kilka aspektów, które warto tutaj omówić.

Po pierwsze, szczotkowanie ciała na sucho działa niczym peeling. Usuwa martwy naskórek i nadaje skórze przyjemną gładkość. Po masażu dobrze jest nałożyć balsam do ciała, gdyż pobudzona, rozgrzana skóra potrzebuje wtedy składników odżywczych i wchłonie je w mgnieniu oka. Szczotkowanie zapobiega także wrastaniu włosków.

Po drugie, taki masaż ma silne działanie antycellulitowe. I choć najlepiej stosować go regularnie przez cały rok, to z pewnością warto to robić na wiosnę, jeśli latem chcemy pochwalić się piękną i gładką skórą.

Po trzecie, szczotkowanie na sucho błyskawicznie pobudza organizm i dodaje niesamowicie dużo energii do działania. Dlatego najlepiej wykonywać go rano, aby rozbudzić ciało po nocnym odpoczynku. Działa lepiej niż kawa!

Jaką szczotkę do masażu wybrać?

Rynek obecnie obfituje w różne rodzaje i modele szczotek. Przede wszystkim należy wybrać szczotkę z odpowiednią dla nas twardością włosia. Jest to sprawa indywidualna, dlatego warto sprawdzić w sklepach różne modele zanim zdecydujemy się na ten najlepszy dla naszej skóry. Dobrze jest postawić na naturalne materiały, szczotka drewniana posłuży nam długie lata. Włosie może być naturalne lub syntetyczne. Naturalne z reguły pochodzi od dzika, jednak jeśli stoi to w sprzeczności z twoimi zasadami, możesz sięgnąć po szczotkę z włosiem pochodzenia roślinnego.

Dobrze też przemyśleć, czy chcemy szczotkę z krótką czy długą rączką. Jeśli nie mamy kogo poprosić o wyszczotkowanie pleców, to warto zainwestować w model z długą rączką.

Przeciwskazania do szczotkowania na sucho

Szczotkowanie na sucho jest doskonałą metodą na ujędrnienie i uelastycznienie ciała, jednak nie wszyscy mogą z niej korzystać. Przede wszystkim powinny z niej zrezygnować osoby zmagające się z chorobami skóry, takimi jak trądzik czy łuszczyca. Innym przeciwwskazaniem są podrażnienia, stany zapalne, rany, a także świeże blizny. Zaleca się też, aby omijać szczotką pieprzyki.

Absolutnym przeciwwskazaniem do szczotkowani na sucho są żylaki.

Szczotkowanie trzeba też dobrze rozważyć w czasie ciąży, szczególnie w trzecim trymestrze. Najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym.

W jaki sposób poprawnie wykonać masaż szczotką na sucho?

Zawsze należy kierować się w stronę serca. To jest podstawowa zasada, której trzeba przestrzegać. Najlepiej zacząć od nóg, szczotkując je posuwistymi ruchami od palców stóp w górę. Siła nacisku powinna być tak duża, by czuć się z nią komfortowo, Ma to być przyjemny element pielęgnacji, a nie przykry obowiązek. Na brzuchu i na dekolcie warto zmniejszyć nieco nacisk, gdyż są to miejsca dość delikatne. I tutaj masaż powinien odbywać się za pomocą ruchów okrężnych.