Categories Uncategorized

Na czym polega przeszczep włosów WAW FUE SYSTEM?

Z łysieniem zmaga się ok. 70 % mężczyzn i 40 % kobiet. Ta krępująca przypadłość może być spowodowana różnymi czynnikami: zaburzeniami hormonalnymi, przewlekłym stresem czy podłożem genetycznym. Choć na rynku dostępne jest wiele kosmetyków oraz zabiegów nieinwazyjnych mających za zadanie walkę z nadmiernym wypadaniem włosów, zwykle są one mało skuteczne. Jednym ze sposobów gwarantujących długofalowe rozwiązanie tego problemu jest przeszczep włosów metodą WAW FUE SYSTEM.

WAW FUE SYSTEM – charakterystyka

WAW FUE SYSTEM jest zabiegiem przeszczepu włosów, który nie powoduje uszkodzeń tkanek, a co za tym idzie, nie prowadzi do powstawania widocznych blizn. Polega on na jednorazowym pobraniu ok. 1-5 mieszków włosowych z potylicy, brody lub innych miejsc za pomocą nowoczesnego urządzenia o średnicy mniejszej niż milimetr. Procedura trwa kilka godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Na początku chirurg nacina skórę i tkankę podskórną wokół mieszków włosowych, a następnie wyciąga je ręcznie. W tej metodzie nie używa się urządzeń ssących, gdyż wpływają negatywnie na kondycję pobranych jednostek włosowych. W kolejnym etapie lekarz dokładnie ogląda pobrany materiał, po czym odrzuca jednostki przycięte, suche i uszkodzone. Następnie wykonuje na głowie pacjenta mikroskopijne nacięcia, do których wszczepia włosy za pomocą specjalnej igły chroniącej cebulki włosów.

Przeszczep włosów metodą WAW FUE SYSTEM – dalsze kroki

Po zakończeniu zabiegu obszar biorczy zostaje zabezpieczony opatrunkiem. Pozostają na nim małe strupy, które odpadną po kilku dniach. Natomiast obszar dawczy należy skrapiać co 15 minut specjalnym roztworem. Pacjent opuszcza klinikę tego samego dnia, w którym odbył się przeszczep włosów metodą WAW FUE SYSTEM. Nazajutrz może wrócić do codziennej aktywności, jednak proces rekonwalescencji trwa ok. tygodnia. Zwykle po zabiegu odczuwa jeszcze mrowienie i swędzenie głowy, która jest wtedy zaczerwieniona i obrzęknięta. W trakcie przeszczepu można implantować maksymalnie 4000 jednostek włosowych, co daje ok. 10 000 włosów, które będą rosły w tym miejscu do końca życia, gdyż są odporne na androgeny. Aby przyspieszyć ich wzrost, terapię uzupełnia się lekami oraz innymi zabiegami. Włosy ostatecznie odrastają po ok. 12 miesiącach.

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu metodą WAW FUE SYSTEM

Zabiegowi przeszczepu włosów metodą WAW FUE SYSTEM mogą poddać się kobiety i mężczyźni w różny wieku zmagający się z łysieniem androgenowym, pourazowym czy pozapalnym w fazie remisji. Powinny z niego zrezygnować osoby z:

  • łuszczycą,
  • chorobą nowotworową,
  • łysieniem plackowatym,
  • zaburzoną krzepliwością krwi,
  • cukrzycą i nadciśnieniem,
  • zmianami chorobowymi w obszarach biorczych i dawczych,
  • alergią na składniki leków znieczulających używanych w czasie zabiegu.

Ponadto nie mogą przystępować do niego kobiety w ciąży i matki karmiące.

Przeszczep włosów metodą WAW FUE SYSTEM – cena

Ceny zabiegu przeszczepu włosów metodą WAW FUE SYSTEM różnią się w zależności od ilości usług zawartych w wybranym pakiecie. Koszt pobrania jednego mieszka wynosi ok. 7-10 zł. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie: https://www.san-medical.pl/oferta/przeszczep-wlosow/waw-fue-system/.