Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Peeling jest to zabieg stosowany w celu pozbycia się zrogowaciałej części naskórka. Jego głównym zadaniem jest poprawa kondycji skóry. W kosmetyce wyróżnia się wiele rodzajów peelingów. Jednym z najbardziej znanych jest peeling kawitacyjny.

Rozpoczęcie zabiegu wymaga w szczególności określenia stanu cery. Pomimo małej inwazyjności peelingu kawitacyjnego na skórze nie nadaje się on dla wszystkich. W pierwszej kolejności należy odradzić stosowania tego zabiegu osobą mającym problem z tarczycą i w tym wypadku zarówno posiadającym nadczynność tarczycy jak również niedoczynność. Przeciwskazaniem są również aparaty na zębach bądź nowotwory.

W pierwszej kolejności wykonujemy demakijaż twarzy, nawet jeśli skóra która zostanie poddana zabiegowi nie posiadała wcześniej makijażu powinna zostać przetarta płynem do demakijażu (w powietrzu istnieje wiele cząstek, które osiadają na naszej skórze i choć są nie widoczne gołym okiem istnieją). Dopiero do dokonaniu tej czynności możemy rozpocząć zabieg.

Przygotowując się do zabiegu powinniśmy uszykować płatki kosmetyczne oraz jakąś substancję płynną. Zaleca się używanie tonika jednakże jeżeli nie jesteśmy w jego posiadaniu odpowiednia będzie również woda z kranu. Odpowiednie wykonanie zabiegu wymaga zamoczenia wcześniej przygotowanych płatków w roztworze i nawilżenie obszaru twarzy na którym chcemy pracować. Następnie urządzenie służące do wykonywania zabiegu peelingu kawitacyjnego w sposób precyzyjny płynny przesuwamy po nawilżonym obszarze. Należy pamiętać, że urządzenie peelingu kawitacyjnego pracuję od zewnętrznej do wewnętrznej strony twarzy. Ponadto, bardzo ważnym jest, że pracujemy na zmiennie na lewej bądź prawej części twarzy nigdy nie na całej.

Zaleca się nawilżenie skóry po zabiegu. W celu nawilżenia obszaru pracy można skorzystać z kremów nawilżających bądź alg. Często po zabiegu peelingu kawitacyjnym przeprowadza się sonoforezę czyli dostarczenie skórze dodatkowych wartości odżywczych.

Ile trwa zabieg kawitacyjny?

Czas trwania zabiegu kawitacyjnego szacuje się na 20 minut (10 minut na część lewą i 10 minut na część prawą)

Należy jednak pamiętać, że peeling kawitacyjny ma działanie stricte powierzchniowe. Jego działanie odbywa się jedynie w warstwie rogowej skóry. Jednakże natychmiastowo oczyszcza skórę nie tyko twarzy ponieważ, peeling kawitacyjny można stosować w różnych partiach ciała. Zaleca się wykorzystywanie tego zabiegu w obrębie dekoltu. Dodatkowym atutem zabiegu jest również pozbywanie się wągrów oraz zaskórniaków. Peeling kawitacyjny polecany jest również osobą posiadającym przebarwienia skóry.

Najlepszą porą na wykonanie zabiegu peelingu kawitacyjnego jest sezon letni. Sam zabieg, wytwarzane bąbelki w ciepłe dni przynoszą ulgę osobie na której zabieg jest wykonywany. Ponadto poprawa kondycji skóry za sprawą pozbycia się nadmiernej ilości naskórka ułatwienia jej oddychania. Zabieg kawitacyjny sprawia, że skóra jest w lepszej kondycji, nabiera ładnego i świeżego wyglądu. Warto pamiętać, że dodatkowym zastosowaniem peelingu kawitacyjnego jest przyśpieszenie krążenia a także stymulacja komórek do regenerowania się. Zabieg kawitacyjny jest polecany przez wielu ludzi ponieważ jest zabiegiem, którego efekty zauważalne są natychmiastowo a samo jego wykonanie przeprowadzane jest w sposób bezbolesny.