Categories Zdrowie

Waporyzatory – czym one są?

Waporyzator- co to właściwie jest?

Waporyzator to urządzenie pozwalające na odparowanie właściwości aktywnych z suszu lub ziół poprzez użycie pary. Dzięki niemu z suszu i ziół można uwolnić maksymalnie dużo właściwości dobroczynnych dla naszego organizmu. Waporyzatory są przeznaczone dla osób

Rodzaje waporyzatorów

Na rynku dostępne są różne typy urządzeń. Wyróżnić możemy:

  • waporyzatory przenośne, które są najbardziej popularne na rynku. Ze względu na brak konieczności stosowania kabla, oraz sposób zasilania na baterie można je zabrać ze sobą w podróż, oraz stosować wygodnie w każdym miejscu, w którym akurat jesteś.
  • waporyzatory stacjonarne, które posiadają mocniejsze grzałki. Ich wadą jest sposób ładowania poprzez kabel, dlatego też są stworzone dla osób stosujących tego typu urządzenia jedynie w domu.
  • waporyzatory elektroniczne, które posiadają elektroniczną stabilizację temperatury.

Dodatkowo mniej popularne modele, które występują na rynku to waporyzatory butanowe, kondukcyjne, oraz konwencyjno-kondukcyjne.

Inhalacja ziół – dla kogo przeznaczona?

Urządzenie do podgrzewania suszu, doprowadza do parowania substancji aktywnych, jednocześnie nie doprowadzając suszu do spalania. Spalanie ziół jest szkodliwe, z uwagi na uwalnianie prawie 400 toksycznych dla zdrowia substancji. Para z urządzenia jest wolna od smolistych substancji i toksyn, co pozwala w sposób bezpieczny i zdrowy cieszyć się smakiem ulubionych ziół. Używanie przenośnych waporyzatorów, przypomina korzystanie z e-papierosa. Jedyną różnią jest zapach uwalniający się z waporyzatora. W tym przypadku nie ulatnia się brzydko pachnący, szkodliwy dym. Warto wiedzieć, że waporyzowanie jest znacznie wydajniejsze od palenia, w związku z tym w przypadku korzystania z wyżej wymienionego urządzenia zużywać będziesz niewielką część tego, co standardowo zostało by spalone.

Który waporyzator wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z uwagi na fakt indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktu, oceń kiedy będziesz go używał, jak często, oraz czy będziesz waporyzować się sam, czy w grupie znajomych? Przemyśl, czy zależy Ci na dyskretnym designie. Jeśli odpowiesz na wyżej wymienione pytania, szybko wybierzesz typ przeznaczony dla Ciebie.

Waporyzacja jako nowe podejście do aromaterapii i ziołolecznictwa

Na podstawie dowodów naukowych, można śmiało powiedzieć, że stosowanie waporyzatorów przynosi pozytywne skutki dla organizmu człowieka. Ważne jest aby do waporyzacji używać ziół z upraw ekologicznych, bez pestycydów. Suszone zioła są często lepiej przyswajane i bardziej skuteczne. Przy stosowaniu olejków eterycznych, trzeba wykazać się umiejętnościami, ponieważ niewłaściwe stosowanie może być niebezpieczne. Na rynku jest wiele dostępnych mieszanek ziołowych, gdzie każda z nich wywołuje inne efekty. Najpopularniejsze z nich to:

  • eukaliptus łagodzący stres oraz wzmacniający układ odpornościowy
  • bazylia azjatycka, poprawiająca pamięć
  • hibiskus, bogaty w przeciwutleniacze
  • żeń-szeń, obniżający poziom cukru we krwi.

Zobacz więcej na: https://vapefully.com/pl/sklep/waporyzatory-do-suszu/